google-maps1-ss-1920-800x450

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Google wprowadza małą i jednocześnie wielką innowację do Map Google. Ile razy zdarzyło Wam się, że musieliście zrobić parę kroków aby dowiedzieć się w którym kierunku podążacie? Ależ to było uciążliwe, prawda? Nie martwcie się jednak, z tym koniec. Mała zmiana w Mapach Google przynosi ciekawą funkcję, która oszczędzi Wam nerwów.
 

Od teraz Mapy Google pokażą Ci, w którym kierunku się poruszasz. Odpowiedzialny za to będzie niebieski wskaźnik z niebieską poświatą – taki jak widzicie na obrazku poniżej. Pewnie zastanawiacie się, dlaczego Google nie zastosowało strzałki, która zresztą była dostępna w trybie online. Niebieski „stożek” może się poszerzać lub zwężać. Jak łatwo się domyślić, czym stożek jest szerszy, tym mniej dokładny odczyt. Analogicznie działa to w drugą stronę. Z tej nowości skorzystamy także w trybie offline.

 

google-maps-cone-800x1186

 

Google przekazuje też w nasze ręce proste narzędzie, które pozwoli nam odpowiednio skalibrować smartfona, aby dokładniej wskazać kierunek, w którym się poruszamy.

 

google-maps-location-cone
 

Aktualizacja jest już dostępna w sklepie Google Play.

 

Źródło: phandroid
Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.