Mapy Google zyskują nową funkcję, która na pewno Ci się spodoba. Od dziś łatwiej sprawdzisz, w którym kierunku podążasz!

1 minuta czytania
Komentarze
google-maps1-ss-1920-800x450

Google wprowadza małą i jednocześnie wielką innowację do Map Google. Ile razy zdarzyło Wam się, że musieliście zrobić parę kroków aby dowiedzieć się w którym kierunku podążacie? Ależ to było uciążliwe, prawda? Nie martwcie się jednak, z tym koniec. Mała zmiana w Mapach Google przynosi ciekawą funkcję, która oszczędzi Wam nerwów.
 

Od teraz Mapy Google pokażą Ci, w którym kierunku się poruszasz. Odpowiedzialny za to będzie niebieski wskaźnik z niebieską poświatą – taki jak widzicie na obrazku poniżej. Pewnie zastanawiacie się, dlaczego Google nie zastosowało strzałki, która zresztą była dostępna w trybie online. Niebieski „stożek” może się poszerzać lub zwężać. Jak łatwo się domyślić, czym stożek jest szerszy, tym mniej dokładny odczyt. Analogicznie działa to w drugą stronę. Z tej nowości skorzystamy także w trybie offline.

google-maps-cone-800x1186

Google przekazuje też w nasze ręce proste narzędzie, które pozwoli nam odpowiednio skalibrować smartfona, aby dokładniej wskazać kierunek, w którym się poruszamy.

google-maps-location-cone

Aktualizacja jest już dostępna w sklepie Google Play.

Źródło: phandroid

Motyw