pro_6_3

Czy Samsung Galaxy Note7 to ładny smartfon? Znajdzie się spora część użytkowników, którzy powiedzą, że jak najbardziej. A skoro ludzie podążają za designem to należy czerpać inspirację. Tak jak zrobiła to ta firma z Chin, Elephone. Ich nowy model jest bardzo podobny do flagowca koreańskiego producenta. I również oferuje niezłe parametry.

 

Elephone R9 to nowe urządzenie, które już wkrótce pojawi się na rynku. Co je wyróżnia? Niemalże bezramkowość. Jak podaje producent, wokół ekranu biegnie ramka o szerokości 0.6 mm. Być może smartfon nie cechuje się zaokrąglonymi krawędziami wyświetlacza, lecz inspiracja Galaxy Note7 jest mocno widoczna. Jeśli chodzi o pozostałe parametry, jakimi może się pochwalić nowy telefon od Elephone to jeszcze nic pewnego. Plotki mówią o zastosowaniu jednostki MediaTek Helio X20 z 4 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej. Za utrzymanie pracy na 5,5-calowym ekranie o rozdzielczości Full HD odpowiedzialna będzie bateria o pojemności 3000 mAh. Elephone R9 prawdopodobnie obsłuży dualSIM. Na pokładzie Android 6.0 Marshmallow.

 

elephone

 

Oczywiście to nie pierwszy smartfon, który może się pochwalić tak cienką ramką wokół ekranu. Jest to jednak kolejny smartfon, z którego może się trudniej korzystać. Mankament tego typu rozwiązań to przypadkowe dotykanie krawędzi ekranu. Konsekwencje takiego działania zdają się być jasne – interfejs nie robi tego, co mu każemy. Mimo wszystko „słoniofon” prezentuje się interesująco. Oby i cena taka była.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.