Nova Launcher 5.0 beta – kilka nowości zainspirowanych Pixel Launcherem

1 minuta czytania
Komentarze
nova-launcher-icon
nova-launcher-1
nova-launcher-2

 
Producenci smartfonów niejednokrotnie modyfikują system Android według swojego uznania. Owe nakładki mają rzesze zwolenników i przeciwników wśród fanów Androida. Całe szczęście, że gdy nie jesteśmy zadowoleni np. z TouchWiza, możemy go zmienić na inną (ładniejszą, szybszą) platformę, dostępną w Google Play. Tego typu programy nazywane są launcherami. Do najpopularniejszych należy z pewnością ADW Launcher oraz wspomniany przeze mnie w tytule Nova Launcher.
 

 
Ten ostatni został właśnie zaktualizowany. Nova Launcher beta 5.0 przynosi kilka ciekawych zmian. Wśród nich zobaczymy opcje podobne do tych, jakie znajdziemy w Pixel Launcher. Przykładowo, aby otworzyć listę aplikacji, wystarczy przesunąć palcem do góry. Ponadto, w spisie programów znajdziemy wyszukiwanie apek z nowymi opcjami. Wyszukiwarka dostępna na pulpicie może być zawsze widoczna lub zachowywać się jak widżet.
 

 
Dodatkowo, tło znajdujące się na przyciskach funkcyjnych może być rozwijane ponad nie. Zobaczcie jak to wygląda na załączonych obrazkach. Ponadto pojawią się dodatkowe gesty w płatnej wersji Nova Launchera. Jeśli chcecie wziąć udział w becie, wystarczy kliknąć w Nova Settings > Nova > Check for updates > Beta.
 
źródło: phonearena

Motyw