Nova Launcher 5.0 beta – kilka nowości zainspirowanych Pixel Launcherem

Aplikacje

nova-launcher-icon

 
Producenci smartfonów niejednokrotnie modyfikują system Android według swojego uznania. Owe nakładki mają rzesze zwolenników i przeciwników wśród fanów Androida. Całe szczęście, że gdy nie jesteśmy zadowoleni np. z TouchWiza, możemy go zmienić na inną (ładniejszą, szybszą) platformę, dostępną w Google Play. Tego typu programy nazywane są launcherami. Do najpopularniejszych należy z pewnością ADW Launcher oraz wspomniany przeze mnie w tytule Nova Launcher.
 
nova-launcher-1
 
Ten ostatni został właśnie zaktualizowany. Nova Launcher beta 5.0 przynosi kilka ciekawych zmian. Wśród nich zobaczymy opcje podobne do tych, jakie znajdziemy w Pixel Launcher. Przykładowo, aby otworzyć listę aplikacji, wystarczy przesunąć palcem do góry. Ponadto, w spisie programów znajdziemy wyszukiwanie apek z nowymi opcjami. Wyszukiwarka dostępna na pulpicie może być zawsze widoczna lub zachowywać się jak widżet.
 
nova-launcher-2
 
Dodatkowo, tło znajdujące się na przyciskach funkcyjnych może być rozwijane ponad nie. Zobaczcie jak to wygląda na załączonych obrazkach. Ponadto pojawią się dodatkowe gesty w płatnej wersji Nova Launchera. Jeśli chcecie wziąć udział w becie, wystarczy kliknąć w Nova Settings > Nova > Check for updates > Beta.
 
źródło: phonearena

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x