apple iphone 6s akcja serwisowa

Często tracisz zasięg? Profesjonalny test pokazuje, które smartfony wybierać w tym względzie. Android górą!

1 minuta czytania
Komentarze
iphone-antanna-decal

Jeszcze stosunkowo niedawno przejazd Radom-Warszawa sprawiał, że traciłem zasięg w połowie trasy. Jednak jakoś nie szczególnie mnie to dziwiło, ale infrastruktura telekomunikacyjna zdecydowanie się rozwinęła i dzisiaj jeśli nie mam połączenia z Internetem to zaczynam się martwić o swoje urządzenie mobilne.

Operatorzy chwalą się pokryciem kraju przez swój zasięg, ale nie da się ukryć, że jeszcze nie dotarł on do każdego zakątka. Mimo wszystko same smartfony i tablety również mają ogromne znaczenie. W Danii postanowiono zebrać najpopularniejsze w skandynawskich krajach modele urządzeń mobilnych i profesjonalnie sprawdzić jaką siłę sygnału odbierają. Wszelkie szczegóły typu jak przeprowadzano poszczególne testy znajdziecie w następującym dokumencie: Klik! Flagowe propozycje Samsunga, Sony czy też wszystkie modele Apple. Nie zabrakło również iPada czy też tabletów od Japończyków. Sprawdzono głównie siłę sieci GSM oraz LTE. W każdym teście produkty Apple zajęły końcowe lokaty i wyraźnie pod tym względem wygrywały modele z Androidem na pokładzie. Oczywiście ten wpis nie ma na celu mówienie jakie to iPhone’y są złe i niedobre, aczkolwiek warto zwrócić na to uwagę.

Samemu również mogę to potwierdzić porównując siłę sygnału odbieraną przez mojego OnePlusa 3 oraz przez iPhone’a 6s w tym samym miejscu. Nie jest to drastyczna różnica, aczkolwiek w niektórych miejscach w Polsce ja jeszcze miałem słaby zasięg, podczas gdy Apple uznało, że nie ma możliwości wykonywania połączeń.

źródło: Androicommunity

Motyw