cherry-mobile-g1-android-one-nougat-ota-aktualizacja

 

Po oficjalnym pojawieniu się Androida Nougat w swojej finalnej wersji na pierwszych urządzeniach pojawiło się wiele wątpliwości. Niedługo czekaliśmy na pojawienie się listy układów, które nie wspierają bibliotek Vulkan wprowadzonych razem z najnowszym systemem od Google. Ten argument został podciągnięty do miana, że dane urządzenia nie mogą liczyć na Nougata.

 

Jednak niedawno przedstawiona przeze mnie lista nieoficjalnych wydań najnowszego systemu dla wielu starszych i nowszych urządzeń pokazała, że sporo smartfonów po prostu nie zostało poinformowanych, że nie mogą mieć Nougata. Jednak to nie jest oficjalne wsparcie i magicy z XDA znani są z tego, że tworzą wiele rzeczy, które producenci uważają za niemożliwe do wykonania. Pojawił się kolejny ciekawy przykład. Tak oto model Cherry Mobile G1 został zaktualizowany do Nougata. Jest to portugalski smartfon z rodziny Android One, którym zarządza Snapdragon 410. Ten układ nie wspiera zarówno OpenGL 3.1, a także bibliotek Vulkan, a mimo wszystko najnowszy system został oficjalnie wydany (w formie OTA). Tym samym – również oficjalnie – możemy być pewni, że Google umożliwiło programowo blokadę obsługi bibliotek Vulkan i miejmy nadzieję, że też sklep Play zostanie odpowiednio przystosowany do wyświetlania odpowiedniego komunikatu.

 

Jednak powyższa aktualizacja po raz kolejny nam uświadamia, że jeśli się chce to można zaktualizować nawet starsze, słabsze urządzenie. Cherry Mobile G1 ujrzał światło dzienne z Androidem Lollipop na pokładzie i jest wspierany równie dobrze jak flagowe propozycje najpopularniejszych producentów.

 

 

źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.