Pokemon Go windows

Mimo utraty ponad 10 mln aktywnych użytkowników, szał na Pokemon Go trwa. Niestety nie wszystkim użytkownikom się on udziela. Szczególnie zasmuceni są korzystający ze smartfonów z Windowsem. Już ponad 100 tysięcy osób podpisało petycję, domagając się stworzenia Pokemon Go dla tego systemu operacyjnego. To nie pierwsza taka sytuacja, gdy mobilny Windows zostaje pominięty. Od pewnego czasu jednak, fani próbują coś z tym problemem zrobić na własną rękę. Jakiś czas temu powstał port aplikacji na mobilne „okna”, teraz doczekał się on aktualizacji, która znacznie poprawia stabilność programu.

 

 

PoGo-UWP to projekt wciąż rozwijany i otwarty. W aplikacji nie ma jeszcze dostępnych wszystkich funkcji. Gra działa podobnie do oryginalnej – łączy się z serwerami Niantic pobierając dane i „udaje”, że nasz smartfon to np. iPhone, aby producent nas nie zbanował. Ostatnia aktualizacja wprowadza możliwość wykluwania jajek, Pokedex i spis przedmiotów. Ponadto znacznie poprawiła się stabilność aplikacji. Następne update’y doprowadzą projekt do 100% grywalności.

 

 

Jeżeli posiadacie smartfon z mobilnym Windowsem, można spróbować. Wątpliwe jest, aby Niantic w najbliższym czasie zrobiło aplikację na ten system…

 

źródło: androidheadlines

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.