facebook twitter snapchat logo

 

Facebook jest potęgą. Twitter także ma się bardzo dobrze. Nie możemy zapominać o Snapchacie, który również prężnie się rozwija. Portale społecznościowe zawładnęły nami, gdyż łatwiej jest do kogoś napisać niż spotkać się z nim w rzeczywistości, a dodatkowo możemy chwalić się przeróżnymi ciekawostkami z naszego życia. Tak oczywiście wygląda ta gorsza strona, ale jakby nie patrzeć to jest ona zdecydowanie popularniejsza.

 

Portal CIO przedstawił bardzo interesującą analizę użytkowników Androida. Okazuje się, że z roku na rok nasze zainteresowanie portalami społecznościowymi spada.

 

facebook analiza uzytkownicy androida

 

Co prawda na wykresie nie ujrzeliśmy Polski, ale wyraźnie widać jak drastyczny spadek notuje Facebook jeśli chodzi o oglądalność portalu przez użytkowników Androida. Jedynie w Niemczech i Hiszpanii można ujrzeć delikatny wzrost, ale mimo wszystko jest on znikomy. Nie inaczej wygląda sytuacja w przypadku Twittera i Snapchata. Średni spadek czasu spędzanego na wszystkich portalach społecznościowych wynosi około 20%.

 

Z czego wynikają takie wyniki? Niektórzy mogą się śmiać, że wzrost w przypadku Niemiec wynika z napływu imigrantów, ale tak naprawdę to nasze zainteresowanie portalami społecznościowymi zaczyna spadać – brakuje nowych funkcji, a w przypadku chociażby Facebooka nie był brany pod uwagę Messenger.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.