android statuy posagi googleplex

 

Fragmentacja Androida to problem numer jeden tego systemu. Wszyscy o tym wiedzą, sporo osób to wręcz widzi, a zmian jak nie było tak nie ma. Jednak niektóre firmy starają się to zwalczyć, ale pojawia się pytanie: które? Z drugiej strony może lepiej poczekać dłużej na nowy system, aby ten był w pełni sprawny?

 

Właśnie między innymi na te pytania odpowiedzi znajdziemy w raporcie przygotowanym przez firmę Apteligent. Toteż do rzeczy. Już w tytule zdradziłem wiele smaczków, ale zacznijmy od metodologii. Przede wszystkim badano rynek Stanów Zjednoczonych i Indii (zależnie od „konkurencji”), a dokładniej ruch sieciowy w tych krajach. Na bazie uzyskanych wyników pokazano, że to Motorola, a dzisiaj Lenovo Moto najszybciej aktualizuje swoje smartfony, co nie powinno być dla nas żadną niespodzianką. Jednak jeśli zależy nam na stabilności nowego oprogramowania to powinniśmy zainteresować się Sony, które wypada w tej konkurencji najlepiej. Jednak Motorola/Lenovo również radzi sobie pod tym względem dobrze zajmując drugą lokatę. Na trzecim miejscu HTC, czwarte Samsung, a piąte LG. Przenieśmy się teraz do Rosji, gdyż tam jest zdecydowanie ciekawiej… To wręcz najgorsze państwo jeśli chodzi o fragmentację mobilnego platformy Google. Najpopularniejszy smartfon w postaci Asusa Zenfone 2 stanowi jedynie 5% ogólnego ruchu, co jest wręcz zastraszającym wynikiem.

 

Jednak to tylko część ciekawostek dotyczących Androida. Więcej znajdziecie w samym raporcie, który znajduje się pod następującym linkiem: Klik!

 

 

źródło:digitaltrends.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.