google duo 28372

 

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Firma z Mountain View zapowiedziała aplikację do wideoczatów już na tegorocznym Google I/O. Apka miała zostać opublikowana dla wszystkich latem 2016 roku. I to się właśnie dzieje. Duo zaczyna być dostępne do pobierania dla niektórych użytkowników. W Google Play pojawiają się już opinie na temat nowego programu. Niestety w chwili pisania tego artykułu nie jest jeszcze możliwe ściągnięcie go ze Sklepu Play ani z App Store, przynajmniej u mnie. Poza tym nie ma jeszcze informacji na temat drugiego nowego komunikatora – Allo.

 

Duo jest jedną z najmniej skomplikowanych apek tego typu. Wszystko opiera się na pełnej prostocie i estetycznym wyglądzie. Aby korzystać z aplikacji, należy podać numer telefonu. I to wszystko. Już można używać nowego programu od Google’a. Apka wyróżnia się funkcją „Knock Knock”, która wyświetla obraz z kamery dzwoniącego jeszcze zanim odbierzemy rozmowę wideo. Istnieje możliwość ewentualnego wyłączenia tej funkcji. Z kolei użytkownicy iOS mogą z niej korzystać tylko, gdy apka jest uruchomiona. Google użyło w usłudze technologii QUIC, która umożliwia korzystanie z lepszej jakości obrazu. Według pierwszych opinii, wszystko działa szybko i wygodnie. Duo pozwala również na wykrywanie słabego połączenia Wi-Fi i przełączanie się na dane mobilne.

 

Na oficjalnym blogu Google pojawiła się informacja, że aplikacja będzie dostępna na całym świecie, dla wszystkich użytkowników Androida oraz iOS w ciągu kilku dni.

 

Pobierz w Sklepie Play
Pobierz w App Store
Oficjalna strona aplikacji

 

[AKTUALIZACJA WPISU] Pobierz z APKMirror

 

źródło: Google Official Blog
Eliasz Szykowny

👾 W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. 📝 Mój blog: https://eliasztech.pl