Google oficjalnie żegna wtyczkę Flash – Chrome jeszcze w tym roku postawi na HTML5 + „białą listę”

Aplikacje

adobe flash player html5 google chrome

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Jeszcze kilka lat temu, gdy w Internecie HTML5 praktycznie nie istniał, wtyczka od Adobe w postaci Flash była w taki sam sposób niezbędna, co irytująca. Oprogramowanie wykorzystujące ten produkt było zazwyczaj kiepsko zoptymalizowane, a do tego dziurawe i dłużej niedziałające niż działające.

 

Tak przynajmniej ja zapamiętam Adobe Flash. Tym samym nie dziwne, że dzisiaj to HTML5 jest numerem jeden, który już staje się najpopularniejszym językiem w Internecie. Google to rozumie i do końca roku Chrome będzie przede wszystkim wykorzystywał produkt W3C oraz WHATWG. Dokładniej rzecz biorąc stanie się to w 55. wydaniu najpopularniejszej przeglądarki internetowej, która pojawi się w grudniu. Jednak jeśli korzystacie z wersji beta to już we wrześniu pożegnacie wtyczkę Flash. Zostanie ona domyślnie wyłączona, ale oczywiście pojawi się odpowiedni przełącznik. Mało tego, Google stworzy tzw. „białą listę”, która będzie zawierała 10 najpopularniejszych stron internetowych wykorzystujących jeszcze Flash. Pojawi się jednak warunek, który zmusi właścicieli do przejścia na HTML5 w ciągu rok. W przeciwnym wypadku znikną z „białej listy”.

 

W takim razie kolejny krok rozwoju Internetu niedługo się dokona. Będziecie tęsknić za wtyczką od Adobe? Zważywszy ile użytkownicy Androida walczyli o nią kilka generacji temu to HTML5 jest wręcz wybawieniem.

 

 

źródło: 9to5Google


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x