oled panele lcd samsung lg wyniki sprzedazy samoled

 

Ekrany LCD powoli odchodzą do lamusa jeśli chodzi o mobilny rynek. Dzisiaj to panele wykonane w technologii OLED pokazują się z tej lepszej strony, a od stosunkowo niedawna są tańsze w produkcji niż ich starszy konkurent. Jednak dominacja jednego producenta na tym polu po drugim kwartale bieżącego roku okazuje się wręcz druzgocąca.

 

Zanim zdradzę nazwę firmy to przedstawmy jej statystyki. Cofnijmy się do zeszłego roku. Pierwszy kwartał: 52,6 milionów, drugi: 52 milionów, trzeci: 71,7 milionów, czwarty: 77,5 milionów. Rozpoczyna się nowy rok i przez pierwsze trzy miesiące uzyskano wynik 88,6 milionów, aby w niedawno skończonym kwartale dobić do 98 milionów. Jednak co te liczby przedstawiają? Oczywiście liczbę sprzedanych paneli OLED. Jak widzicie, roczny wzrost wyniósł dokładnie 81,5%, co jest oszałamiającym wynikiem i aby dłużej nie pisać tak bezosobowo to takimi rezultatami może pochwalić się nie kto inny jak Samsung. Koreańczycy już wiele lat rozwijają się w tym kierunku i teraz to widać. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że aż 99% urządzeń na mobilnym rynku z wyświetlaczami OLED korzysta z paneli Samsunga.

 

Dopiero teraz konkurencja stara się rozwijać w kierunku OLED i tak oto LG, które dobrze radzi sobie na rynku LCD buduje nowe fabryki, aby zdobywać zyski także na polu, na którym Samsung już się doskonale zadomowił.

 

 

źródło: Android Headlines

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.