Korzystasz ze smartfona z wyświetlaczem OLED? Masz 99% szans, że odgadniesz producenta tego ekranu

Newsy

oled panele lcd samsung lg wyniki sprzedazy samoled

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Ekrany LCD powoli odchodzą do lamusa jeśli chodzi o mobilny rynek. Dzisiaj to panele wykonane w technologii OLED pokazują się z tej lepszej strony, a od stosunkowo niedawna są tańsze w produkcji niż ich starszy konkurent. Jednak dominacja jednego producenta na tym polu po drugim kwartale bieżącego roku okazuje się wręcz druzgocąca.

 

Zanim zdradzę nazwę firmy to przedstawmy jej statystyki. Cofnijmy się do zeszłego roku. Pierwszy kwartał: 52,6 milionów, drugi: 52 milionów, trzeci: 71,7 milionów, czwarty: 77,5 milionów. Rozpoczyna się nowy rok i przez pierwsze trzy miesiące uzyskano wynik 88,6 milionów, aby w niedawno skończonym kwartale dobić do 98 milionów. Jednak co te liczby przedstawiają? Oczywiście liczbę sprzedanych paneli OLED. Jak widzicie, roczny wzrost wyniósł dokładnie 81,5%, co jest oszałamiającym wynikiem i aby dłużej nie pisać tak bezosobowo to takimi rezultatami może pochwalić się nie kto inny jak Samsung. Koreańczycy już wiele lat rozwijają się w tym kierunku i teraz to widać. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że aż 99% urządzeń na mobilnym rynku z wyświetlaczami OLED korzysta z paneli Samsunga.

 

Dopiero teraz konkurencja stara się rozwijać w kierunku OLED i tak oto LG, które dobrze radzi sobie na rynku LCD buduje nowe fabryki, aby zdobywać zyski także na polu, na którym Samsung już się doskonale zadomowił.

 

 

źródło: Android Headlines


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x