synchronizacja powiadomień android windows cortana

 

Wraz z nachodzącą aktualizacją Windows 10 zaoferuje nową funkcję pozwalającą użytkownikom Androida na otrzymywanie powiadomień z ich smartfona na PC z Windowsem 10. Synchronizacja powiadomień pozwoli także użytkownikom systemu Windows na odpowiadanie z poziomu centrum akcji na SMS-y. Jeśli na przykład dostaniesz od kogoś wiadomość, będziesz mógł od razu odpowiedzieć na nią z poziomu swojego laptopa, co może być bardzo wygodne. Windows 10 powiadomi również, gdy telefon będzie miał słabą baterię albo kiedy pojawią się jakieś nieodebrane połączenia. Dotychczas musieliśmy korzystać z zewnętrznych programów, żeby coś takiego było możliwe.

 

Taka opcja jest już dostępna od jakiegoś czasu w systemie iOS oraz OS X (macOS). Niebawem jednak zawita także do „okienkowego” systemu. Aby korzystać z nowej funkcji, będzie trzeba pobrać aplikację Cortana na Androida TUTAJ. Po zainstalowaniu tej apki należy zalogować się do Konta Microsoft na smartfonie oraz PC, na którym chcemy korzystać z opcji. W aplikacji Cortana, w ustawieniach będzie opcja synchronizacji powiadomień. Dodatkowo będzie można wyłączyć notyfikacje z wybranych aplikacji. Potem w systemie Windows 10 należy sprawdzić, czy mamy włączoną synchronizację powiadomień w ustawieniach Cortany. Również tutaj będzie można zablokować notyfikacje wybranych przez nas aplikacji.

 

Z Windows 10 Mobile także można synchronizować powiadomienia. Tutaj też należy być zalogowanym na to samo Konto Microsoft i włączyć opcję synchronizacji w ustawieniach Cortany. Jeśli natomiast chodzi o iOS, funkcja ta nie będzie dostępna.

 

Wspomniana aktualizacja Windows 10 o nazwie Anniversary Update pojawi się 2 sierpnia.

 

źródło: MSPoweruser

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl