slideshow-GoM3

 

Jak zapewne wiecie nie gram zbyt dużo na telefonie. Na tablecie też nie, bo ostatniego pozbyłem się kilka miesięcy temu. Lubię za to gry logiczne, łamigłówki, coś w co mogę zagrać w autobusie. Po powrocie do domu włączam PC lub konsolę.

 

Screenshot_20160724-093818

 

Jedną z takich gier na pewno jest dobrze wszystkim znane Monument Valley. Na bazie sukcesu tej gry powstało wiele innych o podobnej stylistyce i niewątpliwie na niej wzorowali się też polscy twórcy gry Ghost of Memories.

 

Screenshot_20160724-094153

 

Gra nie dość, że wygląda podobnie, to czerpie garściami jeżeli chodzi o pomysły i formę rozgrywki. Pod płaszczykiem nieco innej fabuły sterujemy podobną postacią, która musi pokonywać przeszkody dwuwymiarowego świata. A właściwie światów bo podczas gry natkniemy się na 6 różnych, bardzo ładnie zaprojektowanych światów.

 

Screenshot_20160724-094438

 

Moim zdaniem gameplay jest ciut przyjemniejszy w oryginale, ale to tylko moje zdanie. Ghost of Memories też wciąga, a łamigłówki z etapu na etap robią się coraz ciekawsze.

 

Screenshot_20160724-094750

 

Możecie wypróbować bezpłatne demo gry. Pełna wersja kosztuje ok. 12 zł ale my przygotowaliśmy dla Was 10 kodów do pobrania właśnie pełnej wersji wraz z dodatkiem „Epilogue”.

 

 

Wystarczy, że napiszecie jaka jest Wasza ulubiona gra na Androida i dlaczego (w komentarzu pod tym artykułem). Czas macie do czwartku (28.07) do południa, następnie wybierzemy 10 najciekawszych odpowiedzi i rozdamy kody do Google Play.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Dul

Lubię Androida, mobilne technologie, dobre gry i rower. Nie pochłaniam kawy, ponoć mało śpię.