Messenger

 
Messenger należy do jednych z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Aplikacja bardzo szybko się rozwija. Wprowadzane są coraz nowsze i ciekawsze funkcje, co skutkuje w sukcesywnym wzroście liczby ludzi z niej korzystających. Wielu z Was go z pewnością używa ze względu na znajomych, podobnie jak i ja. Kiedyś z bliskimi kontaktowało się przez popularne GG, dziś jego miejsca zajął zdecydowanie Messenger.
 
Pod względem liczby użytkowników aplikacja od Facebooka bije konkurencję taką jak Snapchat czy Hangouts. Komunikator ten generuje aż 60 mld wiadomości w ciągu dnia. Ta liczba jest 3 razy większa od ilości wysyłanych przez ludzi SMSów. Zostając przy krótkich wiadomościach tekstowych – Messenger od niedawna umożliwia również ich wysyłanie z poziomu aplikacji.
 
Nic dziwnego, że ten szybko rozwijający się komunikator zyskuje coraz więcej fanów. Warto przypomnieć, że pułap 500 milionów użytkowników został osiągnięty w sierpniu 2014 roku, z kolei 700 mln w czerwcu 2015. Następny rezultat, czyli 0,8 mld pokonany został w styczniu bieżącego roku. Teraz ekipa Facebooka poinformowała, że magiczna liczba 1 miliarda korzystających z Messengera w miesiącu została przekroczona! Z tej okazji twórcy aplikacji przygotowali niewielką niespodziankę. Jeśli wyślemy emotkę balona do znajomych, wyświetli nam się dodatkowa animacja. Być może przestanie to działać już jutro!
 
źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.