Snapchat logo memories

 

Zapowiadana niedawno przez Snapchata nowa funkcja o nazwie Memories (czyli w języku polskim „wspomnienia”) jest już dostępna w Polsce. W aplikacjach na Androida i iOS pojawił się nowy mały okrąg pod przyciskiem spustu aparatu. Od teraz możemy zapisywać nasze własne snapy, a potem przeszukiwać je, przeglądać, czy wysyłać do innych użytkowników.

 

Aby korzystać z nowej opcji należy pobrać najnowszą aktualizację Snapchata. Na ekranie głównym apki wystarczy przeciągnąć palcem w górę lub tapnąć mniejszy okrąg znajdujący się na dole ekranu. I gotowe! Już możemy zacząć korzystać z nowej funkcji. Czy jest ona potrzebna? Sami oceńcie.

 

Screenshot_2016-07-11-12-33-28

 

Od teraz, gdy dotkniemy przycisku zapisywania snapa po zrobieniu zdjęcia, jest ono domyślnie zapisywane tylko w Memories. Katalogowane tam snapy możemy przeglądać, organizować, zapisywać, usuwać itd. Istnieje także opcja przeniesienia zdjęć do „Tylko dla mnie”. Tam możemy ustawić dodatkowe hasło dostępu do naszej prywatnej kolekcji, co ochroni wybrane snapy przed wścibskim okiem.

 

Screenshot_2016-07-11-12-33-07

 

W sekcji Memories mamy kilka kart – każda zawiera określone treści. Pierwsza zawiera wszystko. Kolejne natomiast to: nasze snapy, stories, rolka aparatu, tylko dla mnie i zdjęcia na urządzeniu.

 

To co chcemy zapisuje się na serwerach Snapchata, co umożliwia późniejszy dostęp do zapisanych przez nas danych.

 

Z Memories nie musimy jednak koniecznie korzystać. W ustawieniach aplikacji jest opcja włączenia zapisywania snapów do pamięci telefonu.
A Wy jak uważacie? Czy ta funkcja będzie przydatna?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl