Każda kolejna statystyka jaka publikowana jest w sieci dotycząca sprzedaży smartfonów napawa optymizmem. Tym razem kolejne badanie przeprowadził Qualcomm, który przestawił prognozę na lata 2012-2016 podczas spotkania z inwestorami. Według jednego z największych producentów procesorów mobilnych sprzedaż na poziomie 5 mld sztuk na tej przestrzeni czasu jest bardzo prawdopodobna.

Oczywiście ciężko jest przewidzieć czy rzeczywiście te prognozy się sprawdzą, ponieważ trendy potrafią dość szybko się zmieniać.

[zrodlo name=”PhoneArena” url=”http://www.phonearena.com/news/Qualcomm-5-billion-smartphones-to-be-sold-between-2012-and-2016_id36736″][/zrodlo]

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.