Google-Play

 

Wczoraj, w wybranych krajach, wystartowała usługa współdzielenia z rodziną zakupów dokonanych w Sklepie Play. Pozwala ona na pojedynczy zakup aplikacji, gry, albumu muzycznego czy filmu i późniejszego korzystania z nabytej treści przez 6 wybranych osób. Było to zapowiadane już jakiś czas temu. Rzeczy zakupione po 2 lipca mogą już być dzielone pomiędzy członków rodziny poprzez nową funkcję, natomiast zakupy dokonane wcześniej muszą uzyskać potwierdzenie dewelopera, żeby mogły zostać współdzielone. Oczywiście to wszystko na razie tylko w wymienionych dalej krajach. Na liście znajdują się Australia, Brazylia, Kanada, Francja, Niemcy, Japonia, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone. Niestety nie mamy tutaj Polski, ale to się najprawdopodobniej niebawem zmieni.

 

new-google-play-icons-752x490

 

Myślę, że przydałaby się także opcja przenoszenia na inne profile zakupów dokonanych w Google Play. Czasami jest tak, że z jakiegoś powodu zmieniamy nasze konto Google i wtedy niestety tracimy nasze zakupy. Co prawda zawsze możemy stworzyć plik instalacyjny danej aplikacji czy gry, ale niestety to nie jest już do końca legalne, a poza tym tracimy dostęp do aktualizacji.

 

A Wy co sądzicie na temat nadchodzącej funkcji Sklepu Play? Będziecie z niej korzystali?

 

Źródło: AndroidPolice

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl