[Poradnik] Wirtualna rzeczywistość prosto z przeglądarki? Chrome z nową funkcją

Aplikacje

google-com-cardboard-1314131313

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Wirtualna rzeczywistość coraz śmielej wkracza do mobilnego rynku. Oczywiście to nie to samo, co chociażby platforma Gear VR czy też zdecydowanie wyżej pozycjonowane propozycje w postaci Oculusa lub HTC Vive. Jednak Google pozwala już oglądać wirtualną rzeczywistość prosto ze swojej przeglądarki.

 

Najnowsza aktualizacja Chrome’a w wydaniu deweloperskim, którą znajdziecie w sklepie Play, pozwala na aktywowanie trybu wirtualnej rzeczywistości. Jednak jest on domyślnie wyłączony. Mimo wszystko, wystarczy ustawić jedną flagę, którą znajdziecie wpisując następujący adres: chrome://flags/#enable-webvr-shell.

 

google chrome vr flag dev wirtualna rzeczywistosc

 

Po aktywowaniu, niektóre materiały będziecie mogli oglądać w okularach wirtualnej rzeczywistości. Przykładowe nagrania znajdziecie na następującej stronie: Klik! Oczywiście należy pamiętać, że deweloperskie wydanie Chrome’a nie jest pozbawione wad. W stabilnej wersji tej przeglądarki jeszcze ta funkcja nie jest dostępna i nie wiadomo kiedy się pojawi.

 

Mimo wszystko, jeśli jesteście zainteresowani sprawdzeniem jak wygląda i działa wirtualna rzeczywistość z poziomu przeglądarki to Chrome Dev znajdziecie za darmo w sklepie Play: Klik! Nowa flaga dostępna jest od wersji oznaczonej numerem 53.

 

 

źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x