google support dzielenie ekranem pomoc zdalna 1

 

Dostępność Nexusów w naszym kraju stosunkowo od niedawna sprawia, że możemy po prostu pójść do sklepu i odebrać wybrane przez siebie modele. Jednak zdecydowanie popularniejszym sposobem zakupu smartfonów i tabletów od Google są oferty internetowe, a wtedy niektórzy mogą mieć problem z konfiguracją takowego smartfonu czy też tabletu.

 

Szczególnie widać to za granicą, gdzie Nexusy możemy nabyć za pośrednictwem Google Store. Nie możemy wtedy porozmawiać ze sprzedawcą czy też kimkolwiek, kto mógłby pomóc nam z konfiguracją zakupionego urządzenia. W tym celu Amerykanie tworzą aplikację o nazwie Google Support, która będzie sprowadzać się do tego, że nasz ekran zostanie udostępniany pracownikowi giganta z Mountain View. Widoczna powyżej makieta to oczywiście nie ostateczny design nadchodzącego programu, ale mniej, więcej pozwala zrozumieć zasadę działania:

 

google support dzielenie ekranem pomoc zdalna

 

Najprawdopodobniej „agent” nie będzie mógł korzystać z urządzenia klienta. Zostanie mu udostępniony tylko ekran, a wszelkie polecenia będzie musiał wykonywać sam użytkownik. Premiera tej aplikacji najprawdopodobniej będzie miała miejsce razem z prezentacją nowych Nexusów, gdyż wszystko wskazuje na to, że tylko urządzenia z tej rodziny będą miały dostęp do konsultantów Google.

 

Być może wydaje się Wam to nieco śmieszne, ale pamiętajcie, że bardzo wiele osób nawet nie ma świadomości, że ich telefon komórkowy jest smartfonem, a tym bardziej, że jest to Android. Tym samym Google Support ma pomóc właśnie takim użytkownikom.

 

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.