Google Support dla Nexusów – dzielenie się ekranem, które ma Ci pomóc z problemami z Androidem

Aplikacje

google support dzielenie ekranem pomoc zdalna 1

 

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Dostępność Nexusów w naszym kraju stosunkowo od niedawna sprawia, że możemy po prostu pójść do sklepu i odebrać wybrane przez siebie modele. Jednak zdecydowanie popularniejszym sposobem zakupu smartfonów i tabletów od Google są oferty internetowe, a wtedy niektórzy mogą mieć problem z konfiguracją takowego smartfonu czy też tabletu.

 

Szczególnie widać to za granicą, gdzie Nexusy możemy nabyć za pośrednictwem Google Store. Nie możemy wtedy porozmawiać ze sprzedawcą czy też kimkolwiek, kto mógłby pomóc nam z konfiguracją zakupionego urządzenia. W tym celu Amerykanie tworzą aplikację o nazwie Google Support, która będzie sprowadzać się do tego, że nasz ekran zostanie udostępniany pracownikowi giganta z Mountain View. Widoczna powyżej makieta to oczywiście nie ostateczny design nadchodzącego programu, ale mniej, więcej pozwala zrozumieć zasadę działania:

 

google support dzielenie ekranem pomoc zdalna

 

Najprawdopodobniej „agent” nie będzie mógł korzystać z urządzenia klienta. Zostanie mu udostępniony tylko ekran, a wszelkie polecenia będzie musiał wykonywać sam użytkownik. Premiera tej aplikacji najprawdopodobniej będzie miała miejsce razem z prezentacją nowych Nexusów, gdyż wszystko wskazuje na to, że tylko urządzenia z tej rodziny będą miały dostęp do konsultantów Google.

 

Być może wydaje się Wam to nieco śmieszne, ale pamiętajcie, że bardzo wiele osób nawet nie ma świadomości, że ich telefon komórkowy jest smartfonem, a tym bardziej, że jest to Android. Tym samym Google Support ma pomóc właśnie takim użytkownikom.

 

 

źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x