cyanogenmod-installer

 

CyanogenMod to ewidentnie jedna z najlepszych, a także najpopularniejszych odmian Androida, która niemalże od początku istnienia mobilnego systemu Google rozwija się o kolejne gałęzie rynku. Jednak co powiecie na odmianę, którą zainstalujecie na swoim laptopie czy też komputerze stacjonarnym?

 

W Sieci pojawił się film, na którym w sposób mniej lub bardziej profesjonalny została przedstawiona ciekawa wersja CyanogenMod, która zainteresuje przede wszystkim użytkowników netbooków. Oto ona:

 

 

Wydaje się, że to nic niezwykłego, ale w rzeczywistości autor musiał poświęcić wiele pracy na przystosowanie CyanogenMod 13 pod architekturę x86. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie pod następującym linkiem: Klik! Oczywiście, jak sami zapewne zauważyliście, powyższe wydanie nie jest idealne. Nie wszystko działa poprawnie, a także większość aplikacji nie współpracuje z układami stosowanymi w tradycyjnych komputerach. Mimo wszystko początek wygląda naprawdę imponująco, a jak zajrzycie na forum w linku powyżej to przekonacie się, że to nie pierwsze tego typu podejście do przeniesienia Androida na zupełnie inną architekturę.

 

Oczywiście dla wielu z Was okaże się to „sztuką dla sztuki”, ale zwróćcie uwagę na to jakie zamieszanie zrobił Remix OS, który pokazał, że Android jest w stanie zagrozić nawet Windowsowi.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.