AndroidPay najpopularniejszy w USA, ale konkurencja nie śpi. Apple mocno w górę

1 minuta czytania
Komentarze
Android-Pay-terminal

Android Pay jest najpopularniejszą aplikacją w amerykańskich płatnościach mobilnych – wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Walker Sands.

Podobnie jak w innych kategoriach, również tu jego najpoważniejszym rywalem jest Apple (Apple Pay). Zapytani o to, „których z poniższych aplikacji używałeś do płacenia za produkt w sklepie”, ankietowani odpowiadali następująco:

Android Pay prowadzi, ale w ostatnim roku nie zdobył zbyt wielu nowych klientów. Apple Pay natomiast podskoczyło z zaledwie 4% w 2015 roku, do obecnych 11%. Walker Sands zaznacza ponadto, że w przyszłości coraz więcej osób będzie płaciło za pośrednictwem jednej z tych aplikacji:
„W tym roku wykonamy 3 razy więcej transakcji za pośrednictwem aplikacji mobilnych (27 miliardów dolarów). Apple Pay i Android Pay mogą niedługo wymusić zmiany w zachowaniu klientów. Obecnie jednak kupujący są jeszcze niepewni i nie chcą zostawiać metod, z których korzystali przez lata na rzecz niesprawdzonych nowych rozwiązań”.
Zdaniem Walker Sands to będzie się zmieniało wraz z dorastaniem młodych konsumentów, którzy wcześniej w swoich życiach będą pierwszy raz próbowali płacić za pośrednictwem aplikacji mobilnych, a więc wcześniej wyzbędą się obaw, które obecnie mają jeszcze starsi konsumenci.

Motyw