TouchWiz

 
Wspieranie oprogramowania i usług z roku na rok staje się bardziej opłacalne. Coraz więcej firm, które tradycyjnie zaangażowane są głównie w produkcję hardware’u, zaczyna spędzać więcej czasu i wydawać ogromne pieniądze i energię na software i usługi. Przykładem może być tu Samsung, które oferuje swoim użytkownikom coraz więcej dodatków np. Samsung Pay. Południowokoreański gigant, zamierza położyć większy nacisk na sferę „niematerialną”. Jakiś czas temu spółka stwierdziła, że przyszłość leży w oprogramowaniu i usługach.
 
Firma odróżniała się też jeszcze jednym elementem – nakładką na Androida. Słynny już dzisiaj TouchWiz towarzyszy nam od ładnych kilku lat. Od momentu debiutu przeszedł naprawdę długą drogę, zbierając bardzo wiele krytycznych uwag. Wygląda jednak na to, że być może firma rozważa porzucenie Androida z nakładką na rzecz własnego Tizena.
 
Pewne źródło cytuje anonimowego przedstawiciela Samsunga: „jeśli nie masz swojego ekosystemu, to nie będziesz miał przyszłości”. Czy to oznacza, że spółka chce iść w ślady Apple i ma być sama odpowiedzialna hardware i software? Póki co, autorski Tizen można zobaczyć w smartfonach lniii Z, które są bardzo popularne w Indiach, gdzie gigant sprzedał aż 64 milionów urządzeń. To oznacza, że system ten jest konkurencyjny, stąd też mogą wynikać możliwe pomysły na przyszłość Koreańczyków. Jak będzie naprawdę – czas pokaże…
 
źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.