ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Huawei mówi wprost kiedy zostanie liderem mobilnego rynku – czy to się uda?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
Samsung Apple Huawei

Nie pierwszy raz słyszymy, że Huawei chce zostać liderem mobilnego rynku detronizując tym samym Samsunga, a po drodze zepchnąć Apple na trzecie miejsce. Jeszcze kilka lat temu te słowa można było traktować żartobliwie, a dzisiaj? Jest to naprawdę realne i sama firma doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

Gdyby było inaczej to z pewnością Huawei nie mówiłoby wprost, że liderem mobilnego rynku zostaną w ciągu zaledwie 5 lat. Oczywiście kilkanaście miesięcy temu firma twierdziła, że nastąpi to razem z nadejściem 2019 roku, ale – jak widać – plany się zmieniły. Mimo wszystko wystarczy zwrócić uwagę na wzrost sprzedaży smartfonów w pierwszym kwartale. Obecny lider, a więc Samsung odnotował podobny wynik, co rok wcześniej, a przecież Galaxy S7 zbiera świetne recenzje. Z kolei Apple może „pochwalić się” stratą na poziomie 14%, a nie można zapomnieć o premierze iPhone’a SE. Co z Huawei? Wzrost na poziomie 59% jest wręcz ciosem dla Koreańczyków i Amerykanów. Chińczycy twierdzą, że w 2021 roku będą liderem mobilnego rynku z co najmniej 25% udziałem.

Huczne zapowiedzi, ale poparte trafnymi analizami. Także patrząc cały miniony rok Huawei wypada lepiej niż Samsung i Apple, ale dodajmy do tego jeszcze inwestycje w prace badawczo-rozwojowe (R&D), w które Chińczycy inwestują więcej niż Amerykanie.

źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy