motozkompatybilne

Dobre wieści od Lenovo i Motoroli: z każdym nowym telefonem nie będziemy musieli kupować nowych modułów.

 

W tym momencie wygląda na to, że modułowe telefony to przyszłość rynku smartfonów. Można nawet powiedzieć, że na wczorajszej konferencji prasowej, gdzie zobaczyliśmy Moto Z i Moto Z Force, to moduły były bardziej ciekawe od samych telefonów. Moto Mods będziemy mogli podłączać do tych telefonów, żeby zwiększać ich funkcjonalność. Z zaprezentowanych wczoraj możliwości to m.in. rzutnik Moto Insta-Share Projector (więcej o nim pisaliśmy rano) czy głośnik JBL SoundBoost Speaker.

 

Wszystko pięknie, ale użytkownicy zaczęli mieć uzasadnione obawy, że uzbieranie sobie takiej kolekcji modułów może trochę kosztować. To prawdopodobnie się nie zmieni, ale Motorola i Lenovo potwierdziły właśnie, że w MotoMods wystarczy zainwestować jeden raz i możemy z nich korzystać przez całe życie: moduły będą działały też z kolejnymi pokoleniami telefonów.

 

Jeśli Motorola dotrzyma słowa w kwestii kompatybilności, to będzie mogła liczyć na lepsze wyniki sprzedaży modułów. Minus tej sytuacji, na który zwraca uwagę phonearena.com, jest jednak taki, że kolejne modele Moto Z nie będą mogły zbyt mocno różnić się od swojego pierwowzoru. PS. jeśli macie pomysł na własny moduł, zgłoście się z nim do Motoroli – firma obiecuje, że dla twórcy najciekawszego MotoModsa przygotowała milion dolarów nagrody.

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Fulneczek