Google wreszcie znajdzie zgubione telefony z Androidem

Newsy

How-to-find-your-lost-Android-phone

Długo oczekiwana funkcja została dodana do MyAccount.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

 

Serwis MyAccount – który pozwala zmieniać ustawienia prywatności i bezpieczeńśtwa w naszych urządzeniach – obchodzi właśnie pierwsze urodziny. Z tej okazji Google przygotował nowa funkcję:  nazywa się Find your Phone i sprawia, że fani Androida nie muszą już zazdrościć właścicielom iPhone’ów aplikacji Find My iPhone.

 

Find your Phone (który będzie działał też z iOS) pozwala zlokalizować, zablokować, wyłączyć i zadzwonić na nasz zagubiony telefon. Może też sprawić, że telefon zacznie dzwonić na maksymalnej głośności. To podstawy, ale w sytuacji kryzysowej (zgubiony/skradziony telefon) niczego więcej nie potrzebujemy.

find-your-phone

Co ciekawe, osoby, które już próbowały korzystać z nowej funkcji, informują, że nawet jeśli nie podawali Google informacji o tym, którego telefonu używają, aplikacja i tak wiedziała czego szukać. Wybierała po prostu aparat, na którym korzystaliśmy z innych google’owskich serwisów.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x