Microsoft sprzedał 1500 patentów do Xiaomi. „Początek długiej współpracy”

Newsy

xiamo

Obie firmy nazywają ten nietypowy ruch początkiem długotrwałej współpracy.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

 

Umowa między Microsoftem a Xiaomi dotyczy zakupu przez tych drugich 1500 patentów amerykańskiej firmy. Xiaomi zobowiązuje się w niej też, że będzie w swoich telefonach i tabletach pre-instalowało programy Microsoftu takie jak Office i Skype. Firmy zdecydowały, że finansowe szczegóły transakcji pozostaną tajemnicą.

 

– Ta umowa sprawia, że Xiaomi ma teraz wystarczające bogactwo patentów, żeby pomyśleć o wejściu na rynki zachodnie – mówi Sameer Singh, angielski analityk. – Ich pozycję w Chinach ciągle atakowali nawet producenci niższej jakości sprzętu z Androidem więc rozbudowanie firmy i wyjście poza granice Chin wydaje się koniecznością – dodaje Singh.

 

Takie spojrzenie potwierdzają dane statystyczne. Udziały Xiaomi w rynku spadły w zeszłym roku z 13 do 12% na rzecz m.in. mniejszych Oppo i Vivo. – Teraz nowe patenty do komunikacji głosowej, multimediów i chmury powinny pomóc w międzynarodowej ekspansji naszej marki – mówił Wang Xiang, senior vice president w Xiaomi.

 

– Takie umowy podpisujemy tylko ze strategicznymi partnerami – mówił Jonathan Tinter, corporate vice president w Microsofcie. – Interesuje nas młoda, dobrze zarabiająca i wykształcona grupa, do której Xiaomi kieruje swoje produkty. Dlatego chcemy, żeby nasze aplikacje były na ich urządzeniach od samego początku – dodał.

 

Źródło: ReutersNBC News


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x