android developers

 
Android jest oficjalnie najpopularniejszy w jeszcze jednej kategorii: najwięcej developerów tworzy aplikacje właśnie pod ten system. Prawie 3 razy więcej osób niż na iOS.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

 

Takiego wyniku można się było spodziewać choćby po ostatnich badaniach popularności według których do urządzeń z Androidem należy ponad 80% rynku. Dzięki ankiecie przeprowadzone przez firmę Belong, teraz mamy statystyczne potwierdzenie tych przypuszczeń.

 

Z opublikowanego właśnie raportu „India Mobile Talent Landscape Report 2016” dowiadujemy się, że 72% ze wszystkich ankietowanych osób zajmuje się zawodowo programowaniem pod Androida. Na drugim miejscu znalazł się iOS (26%), a podium zamyka Windows, do którego przyznaje się tylko 2% zapytanych.

 

Próbkę, z której wyciągnięto wyniki stanowiła grupa 25 tysięcy developerów z Indii, tworzących aplikacje dla urządzeń mobilnych. – Na rynku pracy trwa ostra rywalizacja firm o ekspertów Androida i iOS. Prawda jest jednak taka, że w naszym kraju ta grupa zawodowa dopiero się rozwija. Nasz raport ma pomóc pracodawcom lepiej ją zrozumieć – mówi Vijay Sharma, CEO Belong.

Adrian Fulneczek