ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Poradnik/Film] Jak dostać się do smartfonu z niedziałającym panelem dotykowym?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
rozbity ekran motorola digitizer panel dotykowy

Zmorą dzisiejszych urządzeń mobilnych jest ich trwałość. To nie czasy Nokii 3310 czy też 3330, która jest już legendą w Internecie jako telefon niezniszczalny czy też broń masowego rażenia. Tym samym drobny upadek może sprawić, że stracimy dostęp do naszego smartfonu czy też tabletu i tym samym będziemy mieli utrudnione zadanie, aby odzyskać nasze dane.

W takim razie jak sobie poradzić z takim urządzeniem, w którym panel dotykowy (digitizer) odmówił posłuszeństwa? Nic prostszego. Jedynym warunkiem jakie musi spełnić nasz tablet czy też smartfon z Androidem jest wsparcie dla USB OTG, które pojawia się już tak naprawdę we wszystkich urządzeniach mobilnych. Dodatkowe akcesoria jakie są nam potrzebne to przejściówka z MicroUSB na pełnowymiarowe USB i… myszka. 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dSt6N0bjJw4[/youtube]

Taki zestaw pozwoli nam odblokować urządzenie i tym samym normalnie je obsługiwać. Bez problemu będziemy mogli połączyć się z komputerem (po usunięciu blokady) i zgrać najważniejsze pliki na komputer.

Powyższa metoda sprawdzi się szczególnie w przypadku urządzeń, w których wymiana panelu dotykowego jest najzwyczajniej w świecie nieopłacalna, a taki scenariusz powoli staje się normą.

Sprawdź najnowsze wpisy