rozbity ekran motorola digitizer panel dotykowy

 

Zmorą dzisiejszych urządzeń mobilnych jest ich trwałość. To nie czasy Nokii 3310 czy też 3330, która jest już legendą w Internecie jako telefon niezniszczalny czy też broń masowego rażenia. Tym samym drobny upadek może sprawić, że stracimy dostęp do naszego smartfonu czy też tabletu i tym samym będziemy mieli utrudnione zadanie, aby odzyskać nasze dane.

 

W takim razie jak sobie poradzić z takim urządzeniem, w którym panel dotykowy (digitizer) odmówił posłuszeństwa? Nic prostszego. Jedynym warunkiem jakie musi spełnić nasz tablet czy też smartfon z Androidem jest wsparcie dla USB OTG, które pojawia się już tak naprawdę we wszystkich urządzeniach mobilnych. Dodatkowe akcesoria jakie są nam potrzebne to przejściówka z MicroUSB na pełnowymiarowe USB i… myszka. 

 

 

Taki zestaw pozwoli nam odblokować urządzenie i tym samym normalnie je obsługiwać. Bez problemu będziemy mogli połączyć się z komputerem (po usunięciu blokady) i zgrać najważniejsze pliki na komputer.

 

Powyższa metoda sprawdzi się szczególnie w przypadku urządzeń, w których wymiana panelu dotykowego jest najzwyczajniej w świecie nieopłacalna, a taki scenariusz powoli staje się normą.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.