android-chrome

Android N jeszcze nie pojawił się w oficjalnej wersji. Na rynku można znaleźć jednak kolejną, trzecią już odsłonę developer preview, która przynosi worek nowości. Jedną z nich jest właśnie rzecz wyczekiwana od lat – praca na dwóch oknach jednocześnie. Przydatne zwłaszcza w przeglądarkach internetowych.

 

Google wraz z Android N Developer Preview 3 wprowadziło tryb side by side w przeglądarce internetowej Chrome. Oznacza to ni mniej, ni więcej, że nareszcie dostajemy w pełni działający multi-window. I choć, jasne, nie współpracuje to z każdą dowolnie wybraną aplikacją to jest to pewien dobry początek. Gdyż praca w dwóch oknach przeglądarki praktykowana jest częściej niż na przykład z otwartą galerią.

 

System otwiera po prostu „drugiego” Chrome’a rozdzielając zakładki na osobne procesy. Jestem ciekaw jak Google poradzi sobie z multi-window w innych kombinacjach wykorzystujących wybrane przez nas aplikacje. A być może pokusi się nawet na taką zmianę kodu, by funkcja ta trafiła dla każdego bez względu na posiadaną wersję Androida bazująca jedynie w obrębie samej przeglądarki? Na razie możemy jedynie o tym pomarzyć.

 

nexus2cee_Screenshot_20160520-170755

 

Najnowszą wersję Androida N Developer Preview pobierzecie stąd.

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.