ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Film] Nexus 5X z Windows 10 Mobile na pokładzie – kolejny przykład sztuki dla sztuki czy to faktycznie ma sens?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
nexus 5x

Dzisiaj nasz nowy redaktor pokazał po części jak wygląda życie użytkownika, który korzysta z mobilnego Windowsa na smartfonie ze świadomością zalet i wad Androida. Jednak czy urządzenia z Robocikiem w wydaniu z systemem Microsoftu mogłyby zdobyć popularność?

Oczywiście na rynku pojawiały się takie wersje chociażby flagowych modeli HTC, ale tym razem pewien użytkownik postanowił przerobić swojego Nexusa 5X. Pozbył się Androida i w jego miejsce wstawił Windowsa 10 Mobile. Jak to działa? Zobaczcie sami:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FEgvXCsMu1c[/youtube]

Wielu komentujących wpis z tym filmem na Reddit’cie jest zszokowanych jak nowe oprogramowanie szybko działa. W końcu nie zawsze jest to typowe dla takich przeróbek. Jednak spostrzegawczy zauważyli dwie niezrozumiałe rzeczy. Po pierwsze mamy do czynienia z wydaniem oprogramowania z zeszłego roku, podczas gdy Microsoft wydał już wiele aktualizacji. Druga sprawa dotyczy IMEI, które nie definiuje Nexusa 5X, a stary model LG z Windows Phone 7. Autor nie wyjawił instrukcji jak to zrobił, ale można się domyślać, że jest to port mobilnego systemu Microsoftu wydanego na Xiaomi Mi4.

Oczywiście pojawia się pytanie czy jest to tylko ciekawostka, tytułowa sztuka dla sztuki czy też Windows Mobile mógłby zyskać na popularności, gdyby więcej urządzeń miało możliwość porzucenia Androida?

Sprawdź najnowsze wpisy