google-play-logo-664x374

Ostatnimi czasy Google mocno stawia na aktualizacje Sklepu Play. Pojawiają się coraz to nowsze udogodnienia, których zadaniem jest ułatwić życie użytkownikom, ale również na przykład pozwolić zaoszczędzić im transfer. Tym razem postanowiono na kategoryzację aplikacji i większą komunikację z twórcami.

 

Sklep Play w wersji v6.7 przynosi parę istotnych funkcji. Jedną z nich jest pokazywanie czy należymy do społeczności testerów aplikacji i mamy dostęp do wersji beta, czy też korzystamy z wydań stabilnych. Taki status powinien być już widoczny od dawna, gdyż przestaje wymagać od nas szukania i zapamiętywania naszych wyborów. Co więcej, już teraz z karty aplikacji otrzymamy możliwość zdecydowania czy wyrażamy chęć dołączenia do beta wersji aplikacji, a jak już do niej należymy pojawia się możliwość rezygnacji.

 

Co więcej, najnowsze wydanie Sklepu Play pozwala wysłać feedback wprost do twórców aplikacji, jeśli przynależymy do społeczności beta testerów. Jest to z pewnością ułatwienie dla deweloperów, wszystkie uwagi i wskazówki skupione w jednym miejcu, wysłane jednym modelem. Jeśli chcecie już teraz na własne oczy ujrzeć wprowadzone przez Google nowości, możecie pobrać plik APK stąd.

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.