benchmark wyszukiwarka google aplikacje

 

Google to synonim wyszukiwarki stron internetowych. Niektórzy uważają, że jak ta firma upadnie to będzie koniec świata, a z pewnością pewnej ery w dziejach informatyki, ale też i popkultury. Mimo że główna usługa nie przechodzi ogromnych zmian to teraz w większym stopniu otwiera się na mobilnych użytkowników.

 

Zmiana nie jest ogromna. Takich w przypadku tej wyszukiwarki nie ma. Nawet jeśli logo firmy się zmienia to tylko po to, żeby było prostsze i czytelniejsze. W takim razie co nowego znajdziemy w Google? Obok zakładek: wiadomości, filmy, obrazy i innych pojawiła się kategoria „Aplikacje”. Jeśli przeglądamy ją z poziomu urządzenia mobilnego to siłą rzeczy otrzymamy propozycje na naszego smartfona czy też tablet.

 

wyszukiwarka aplikacje google

 

W przypadku komputerów osobistych ujrzymy tytuły nie tylko na Androida, ale także na nasz aktualnie użytkowany system operacyjny. Zmiana niby drobna, ale w tym wypadku otrzymujemy teoretycznie sprawdzone źródła, które nie powinny sprawiać żadnych problemów.

 

Czy nowa kategoria jest przydatna? Mogłoby się wydawać, że takie same wyniki otrzymamy przeglądając sklep Play, ale nawet powyższy przykład z hasłem „benchmark” daje inne wyniki.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.