[Film] Instagram stworzony na nowo? Odmieniony design trafia na urządzenia mobilne

Łukasz Pająk Aplikacje 2016-05-11

instagram aktualizacja design nowy nowosci

 

Instagram po wykupieniu przez Facebooka ma się bardzo dobrze. Jest to kolejna żyła złota dla Marka Zuckerberga, ale to nie zmienia faktu, że ten portal, mimo swojej prostoty, nie może się dalej rozwijać. Dzisiaj pokazano nowe wydania mobilnych aplikacji, które ma być jeszcze prostsze i czytelniejsze.

 

Na blogu Instagrama możemy znaleźć wiele interesujących zdań mówiących jaka to nowa wersja nie jest. Autorzy skupili się przede wszystkim na tym, aby użytkownik mógł w większym stopniu skupić się na oglądanych zdjęciach czy też filmach. Tym samym design aplikacji został uproszczony i spełnia kolejne wytyczne nurtu Google. Oczywiście wygląd podobny do Material Design nie został stworzony specjalnie, gdyż sam program identycznie wygląda także na iOS.

 

 

Z racji, że ciężko mi jest opowiedzieć co tak naprawdę się zmieniło to niech zrobią dwa filmy – zamieszczone powyżej oraz poniżej:

 

 

Mam wrażenie, że najwięcej zmian przeszły same ikony programu, gdyż wewnątrz po prostu uproszczono kolory, ale jak na tak prostą aplikację to i tak jest to zdecydowany krok naprzód i rzeczywiście można mówić o lepszej czytelności oraz prostocie.

 

 

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x