[Poradnik] Pozbądź się osobnego Messengera! W prosty sposób przywrócisz wiadomości w głównej aplikacji Facebooka

Łukasz Pająk Aplikacje 2016-05-08

facebook-messenger

Facebook swego czasu postanowił, że podzieli swoją i tak już bardzo rozbudowaną mobilną aplikację na mniejsze, z odpowiednimi usługami. To spotkało Messengera, którego teraz tak naprawdę coraz mniej łączy z największym portalem społecznościowym. Jednak okazuje się, że tę aplikację można wyrzucić, a jej możliwości przywrócić do głównej aplikacji Facebooka.

Jak to zrobić? Przygotujcie 3 minuty wolnego czasu, komputer oraz docelowe urządzenie, na którym zainstalujecie zmodyfikowaną wersję aplikacji. W przypadku Windowsa będziecie potrzebować środowiska uruchomieniowego Java, więc jeśli go nie macie to odsyłam do strony Oracle: Klik! Do tego potrzebujemy sam skrypt modyfikujący program, a ten w najnowszej wersji znajdziecie w głównym temacie na XDA-Developers: Klik! Oczywiście jeszcze jeden plik jest nam potrzebny, a więc sama aplikacja Facebooka, którą znajdziecie na APK Mirror: Klik!

Teraz wystarczy, że rozpakujecie pobranego „patchera” do „C:\fbpatcher”. Do tego samego folderu należy przenieść plik instalacyjny Facebooka i zmienić jego nazwę na „fb.apk”. Teraz wystarczy uruchomić „fbpatcher.bat” i nowy plik zainstalować na urządzeniu mobilnym.

Oczywiście zmieniony program nie jest w 100% sprawny i zdarzają się różne błędy, których opis znajdziecie we wspomnianym już temacie na XDA-Developers. • Devil_Dragos

  Fb w przegladarce a do komunikacji wystarczy nawet fb lite

 • Mortiser

  Ostatnio po zmianie romu zainstalowałem samego f. bez m. i po wciśnięciu dymka który ma włączać m. włączył mi się taki okrojony m. Co to mogło być ?

  • rz

   Też tak raz miałem, nie potrafiłem do tego wrócić, pewnie ten patcher aktywuje tę funkcję w apce.

 • Ironpiter

  Na tel sam messenger a fb tylko przez www

  • Najlepsze połączenie, używam takiej samej kombinacji 🙂

 • TheBlur

  Fb przez przeglądarkę wygląda na telefonie bardzo dobrze. Dzięki temu nie mam tej zasranej kobyły zainstalowanej, a tylko sam messenger.

  • Moris299

   Ja mam tylko do generatora kodów logowania

 • Humano Genic

  Największe pożeracze baterii, używam tylko przez przeglądarke

 • Zibski

  Przede wszystkim powinni obydwie aplikacje zoptymalizować.x