[Poradnik] Pozbądź się osobnego Messengera! W prosty sposób przywrócisz wiadomości w głównej aplikacji Facebooka

Łukasz Pająk Aplikacje 2016-05-08

facebook-messenger

 

Facebook swego czasu postanowił, że podzieli swoją i tak już bardzo rozbudowaną mobilną aplikację na mniejsze, z odpowiednimi usługami. To spotkało Messengera, którego teraz tak naprawdę coraz mniej łączy z największym portalem społecznościowym. Jednak okazuje się, że tę aplikację można wyrzucić, a jej możliwości przywrócić do głównej aplikacji Facebooka.

 

Jak to zrobić? Przygotujcie 3 minuty wolnego czasu, komputer oraz docelowe urządzenie, na którym zainstalujecie zmodyfikowaną wersję aplikacji. W przypadku Windowsa będziecie potrzebować środowiska uruchomieniowego Java, więc jeśli go nie macie to odsyłam do strony Oracle: Klik! Do tego potrzebujemy sam skrypt modyfikujący program, a ten w najnowszej wersji znajdziecie w głównym temacie na XDA-Developers: Klik! Oczywiście jeszcze jeden plik jest nam potrzebny, a więc sama aplikacja Facebooka, którą znajdziecie na APK Mirror: Klik!

 

Teraz wystarczy, że rozpakujecie pobranego „patchera” do „C:\fbpatcher”. Do tego samego folderu należy przenieść plik instalacyjny Facebooka i zmienić jego nazwę na „fb.apk”. Teraz wystarczy uruchomić „fbpatcher.bat” i nowy plik zainstalować na urządzeniu mobilnym.

 

Oczywiście zmieniony program nie jest w 100% sprawny i zdarzają się różne błędy, których opis znajdziecie we wspomnianym już temacie na XDA-Developers.

x