ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Zmień swoje hasło! Setki milionów kont okradzionych z loginu i hasła przez Rosjan

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje
haker

Mogłoby się wydawać, że dzisiaj stracenie konta na Facebooku równa się z wieloma problemami. Jednak wciąż to nasz główny adres mailowy powinien być jak najlepiej zabezpieczony, gdyż za jego pomocą możemy dostać się do wielu serwisów, a także zazwyczaj wiąże się z cennymi danymi.

Jak podaje Reuters, ponad 270 milionów kont mailowych może w każdej chwili zmienić swojego właściciela. Rosyjska grupa hakerów w głównej mierze poznała adresy i hasła wielu dostawców tego typu kont. Przede wszystkim zagrożeni są nasi wschodni sąsiedzi z Putinem jako prezydentem, gdyż blisko 60 milionów adresów z Mail.ru są zagrożone. Jednak problem dotyczy także Google, Yahoo (40 milionów), a także Microsoftu (33 miliony). W przypadku Gmaila mowa jest o 24 milionach skradzionych adresów i haseł. Od tego można podobno odjąć tysiące kont, gdyż te należą do osób związanych z rządem Stanów Zjednoczonych. Oczywiście oficjalnej listy nie poznamy, ale jak można się domyślić to powyższe dane stanowią łakomy kąsek na „podziemnym”, rosyjskim rynku.

Nie wiemy w jakim stopniu problemy dotyczy Polaków, ale mimo wszystko każdy dbający o swoje bezpieczeństwo powinien zmienić hasło na swoim koncie mailowym jeśli korzystać z którejkolwiek z powyższych poczt.

źródło: Reuters

Sprawdź najnowsze wpisy