iMessage na iOSie jest świetne…a jego namiastka nadchodzi na Androida!

1 minuta czytania
Komentarze
iMessage-logo

 
System na urządzenia mobilne Apple charakteryzuje się wieloma udogodnieniami, których na Androidzie nie ma. Przykładowo synchronizacja z desktopowym MAC OSX jest wprost genialna. Ponadto iMessage jest również nietuzinkowe. Dla osób które nie słyszały o tym typie przesyłania wiadomości, przytoczę informację ze strony Apple: „Wiadomości iMessage mogą mieć formę tekstu, zdjęć lub nagrań wideo. Wysyła się je na urządzenia z systemem iOS i komputery Mac za pośrednictwem sieci Wi-Fi lub sieci komórkowej. Treść takich wiadomości jest wyświetlana w niebieskich dymkach. Aby włączyć lub wyłączyć wiadomości iMessage, wybierz kolejno opcje Ustawienia > Wiadomości.
 
Dlaczego o tym piszę? Okazuje się, że użytkownicy Androida być może wkrótce dostaną namiastkę tej funkcji dzięki deweloperom. Nie jest to co prawda pierwsza próba wprowadzenia iMessage na Androida. Jednak wcześniejsze nie były zbyt udane, gdyż miały problemy z zabezpieczeniami. PieMessage jest inne pod tym względem. Aby skorzystać z tego projektu, potrzebny będzie…..Mac, który stanie się pośrednikiem między iMessage i PieMessage. Dzięki temu wiadomości docierają od razu z jednego urządzenia na drugie.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=rcoX-uiDNs4[/youtube]
 
Niestety jak wspomniałem wyżej, bez Maca ten trick się nie uda, jednak dzięki niemu korzystanie z tego typu rozwiązania jest znacznie bardziej bezpieczne. Obecnie aplikacja jest w fazie alfa, ale możecie ją ściągnąć klikając TUTAJ.
 
źródło: androidauthority

Motyw