samsung touchwiz vulkan api energia bateria akumulator

 

TouchWiz jaki jest każdy widzi i z pewnością opinia na temat tej nakładki nie należy do najlepszych. Wszystko za sprawą starych wydań, nad którymi Samsung nie spędził wystarczającej ilości godzin, aby je zoptymalizować. Jednak Koreańczycy z edycji na edycję sprawiają, że TouchWiz jest lżejszy i szybszy, a teraz może okazać się także bardziej oszczędny.

 

O bibliotekach Vulkan pisałem już przy okazji wydania nowej wersji Androida N dla deweloperów. Nowe algorytmy w stosunku do tych z OpenGL oferują zdecydowanie więcej, a przy tym nie potrzebują tak dużo zasobów. Tym samym zastosowanie ich w TouchWizie ma spowodować, że smartfony Samsunga będą pracować do 40 minut dłużej. Może się wydawać, że to niewiele, ale w przypadku chociażby Galaxy S7, którego miałem okazję już testować to blisko 10% normalnego czasu pracy na jednym ładowaniu. Ciężko przy dzisiejszej technologii akumulatorów zrobić większy krok naprzód w tej kwestii toteż te niecałe trzy kwadranse mogą okazać się dużą zaletą TouchWiza. Oczywiście powyższe dane dotyczą Galaxy S7 w odmianie Edge i w tym wypadku mówimy o wydłużeniu czasu działania o około 6%.

 

Jednak to dopiero początek współpracy wszystkich producentów z bibliotekami Vulkan. Ostatecznie może okazać się, że Android N zdecydowanie poprawi zużycie energii przez sam system. Tylko czy przy obecnej technologii akumulatorów możemy mówić o rewolucji?

 

 

źródło: Android Central

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.