[WIT #59] Microsoft w żenujący sposób próbuje podnieść sprzedaż flagowych Lumii

mm Adam Lulek Newsy 2016-04-30

Lumia 950 i 950XL

 
Po przejęciu Nokii przez Microsoft i wprowadzeniu mobilnego Windowsa, firma miała zakusy na wysoką sprzedaż i odebranie klientów Androidowi czy iOSowi. Na początku, gdy smartfony były produkowane pod marką Nokii, można było mówić o przeciętnych wynikach. Jednak po zmianie nazwy i „uśmierceniu” znanego loga na telefonach, sprawy wyglądają jeszcze gorzej.
 
Jakiś czas temu pisałem, że sprzedaż smartfonów spadła o 57% w stosunku do roku poprzedniego! Lumie trafiły jedynie do 4,5 miliona klientów. Nie pomogły nowe flagowce, ani kolejne budżetowe urządzenia. Aby zobaczyć, jak bardzo katastrofalna były wyniki tych urządzeń wystarczyło spojrzeć na poniższy wykres.
 
Lumia-sprzedaż
 
Oczywiście Microsoft robi wszystko co może, aby ratować sytuację. Ekskluzywnie w Kanadzie i USA w sklepach spółki dodawanych jest pewien gratis zupełnie za darmo. Jeżeli klient kupi Lumię 950 XL, otrzyma w prezencie Lumię 950. Tak, dobrze przeczytaliście, w ten sposób firma próbuje podnieść statystyki. Czy jednak znajdą się chętni na umierający Windows Phone?
 
Gdyby taka oferta była dostępna w Polsce, nie skorzystałbym z uwagi na system operacyjny. Ciekaw jestem Waszego zdania na ten temat.
 
źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x