Samsung-Galaxy-Note-6

O Samsungu Galaxy Note 6 słyszymy już od jakiegoś czasy. Sądząc po doniesieniach, jakie do tej pory otrzymaliśmy będzie to nie tylko duży smartfon, ale i jeden z najlepiej wyposażonych na rynku. Kwestią do rozstrzygnięcia jest kształt ekranu – czy zastosować płaski, czy z zaokrąglonymi krawędziami? Na którym wolelibyście pracować?

 

Samsung aktualnie testuje Samsunga Galaxy Note 6. A w zasadzie testuje dwa warianty tego urządzenia. Jeden z płaskim wyświetlaczem, drugi z z zaokrąglonym po obu stronach (tak jak ma to miejsce w przypadku np. Galaxy S7 edge). Bazując na doniesieniach z Holandii tylko jeden z tych modeli zostanie wypuszczony na rynek, drugi po prostu nie zostanie nigdy ujawniony.

 

Niemniej obydwie opcje wyposażone są w identyczne wyświetlacze pod względem parametrów – Super AMOLED o przekątnej 5,8 cala oraz rozdzielczość QHD. Reszta specyfikacji również przedstawia się imponująca. Na pokładzie ma pracować albo Snapdragon 823, albo następca Exynosa 8 (któremu nie została nadana jeszcze własna nazwa). RAMu w tym smartfonie nie powinno zabraknąć, gdyż Samsung postanowił umieścić aż 6 GB – żartobliwie mówiąc 3 GB przeznaczone są dla TouchWiza. Pamięć wewnętrzna dla użytkownika wynosi 32 GB z możliwością rozbudowy za pomocą kart microSD. Note 6 posiadać będzie również 12-megapikselowy aparat.

 

Producent wziął pod uwagę parametry tego urządzenia i postanowił zastosować baterię o pojemności aż 4000 mAh. Samsung Galaxy Note 6 pracować ma już na najnowszym Androidzie N tuż po wyjęciu z pudełka. Jeśli plotki się potwierdzą, znajdziemy tutaj również czytnik linii papilarnych, skaner siatkówki oka oraz wodoodporność.

 

Istnieje możliwość, że premiera urządzenia odbędzie się już w czerwcu. Miejmy nadzieję, że tym razem Polska znajdzie się na liście państw objętych dystrybucją.

 

źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.