Nvidia planuje zaprezentować na targach CES 2013, które odbędą się w Las Vegas na początku stycznia przyszłego roku chip Tegra 4 (nazwa kodowa Wayne). Platforma ma powielać schemat znany z Tegry 3 (czyli 4+1), a w skład procesora wejdzie układ graficzny GeForce. Niepotwierdzone na razie informacje głoszą, że procesor ma być aż dziesięć razy bardziej wydajny od  Tegry 2 i około dwa razy od Tegry 3.

Dla przypomnienia dodam, że układ ma początkowo znaleźć się w tabletach, a w późniejszym okresie ma być umieszczany pod obudową smartfonów. Procesor ma posiadać cztery rdzenie ARM Cortex-A15 o taktowaniu 1.8 GHz. Do produkcji wykorzystano architekturę 28 nanometrów. Tegra 4 ma obsługiwać także sieci LTE.

Źródło: Fudzilla, Verge
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.