Xbox Smart Glass to aplikacja, która została już zapowiedziana na konferencji E3. Teraz zaś już oficjalnie każdy posiadacz Xbox-a i smartfona z Androidem może bez problemu sterować za jego pomocą swoją konsolą i kontem Xbox Live.

Za pośrednictwem aplikacji możliwe jest nawigowanie po menu konsoli, wprowadzanie tekstu (co ułatwi przeglądanie internetu i wysyłanie wiadomości do przyjaciół), przeszukiwanie katalogu Xbox, sprawdzanie osiągnięć w poszczególnych grach, a także zarządzanie odtwarzaniem wideo i swoim profilem w Xbox Live (edycja, zmiana awataru).

Xbox Smart Glass wymaga niestety Androida Ice Cream Sandwich. Dostępny jest za darmo w Google Play. Warto również dodać, że do tej pory aplikacja dostępna była wyłącznie dla użytkowników Windows Phone. Nie wiadomo też czy osoby korzystające z iOS otrzymają odpowiednią wersję.

Źródło: Engadget
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.