youtube

 

Koncern Google nieustannie rozwija swoje aplikacje – w ostatnich zaktualizowano choćby klienta usługi Google Zdjęcia dodając do niego sporo nowości i ułatwień. Zmian doczekała się po raz kolejny w ostatnich tygodniach aplikacja serwisu YouTube dla systemu Android, w której wdrożono ważne nowości, dzięki którym codzienne korzystanie z aplikacji będzie jeszcze wygodniejsze. Nowości obejmują bowiem przede wszystkim dodanie ważnych z perspektywy użytkownika informacji do już dotychczas wyświetlanych gdy odtwarzamy wideo na pełnym ekranie w położeniu horyzontalnym. W lewym górnym rogu zobaczymy teraz takie informacje jak:

 

  • tytuł odtwarzanego filmu
  • nazwę kanału na którym oglądany film został opublikowany
  • ilość wyświetleń

 

Przed aktualizacją:

youtube-1

 

Wygląd obecny:

youtube-2

Rozwiązano także problem związany z nową funkcją nadchodzącego systemu Android N – wyczekiwaną przez wielu od lat możliwością wyświetlania dwóch okien (Multi Window) – w momencie użycia innej aplikacji w drugim oknie dochodziło do zatrzymania odtwarzania w oknie z YouTube, co nie powinno mieć już miejsca.

 

Aktualizacja do nowej wersji aplikacji YouTube powinna być już dostępna w sklepie Play. Jeśli na Waszych urządzeniach wciąż jej nie widać, to możecie ją pobrać z tego miejsca lub uzbroić się w cierpliwość bowiem zwykle Google potrzebuje kilku dni na udostępnienie nowych wersji oprogramowania wszystkim użytkownikom.

 

 

Źródło: googlewatchblog.de

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg