[Film] Twitter też chce iść drogą Material Design – oto jak kolejna aplikacja podąża za wytycznymi Google

Aplikacje

material design oficjalnie wyglad google android

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Material Design powinien znać każdy, kto spotkał się z Androidem w wydaniu Lollipop i nowszym. Google porzuciło Holo na rzecz płaskich form o stonowanej kolorystyce. Największe firmy powoli – po ponad dwóch latach – wprowadzają nowy styl do swoich aplikacji i tak właśnie ma zamiar postąpić Twitter.

 

Jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych nie ma rozbudowanego klienta na Androidzie, ale to nie jest wada. Aplikacja Twittera jest czytelna, ale okazuje się, że może być jeszcze przyjemniejsza w obsłudze. Tak wygląda jedno z najwcześniejszych wydań tego programu:

 

 

Najważniejsze kategorie na osobnych kartach, charakterystyczny przycisk w kółku i dodatkowe ustawieniach ukryte pod trzema „kropeczkami”. Nie mogło oczywiście zabraknąć „Hamburgera”, a więc wysuwanego panelu z naszym profilem i wszystkimi skrótami. Tym samym mamy wszystko to, co Google wymaga według swoich wytycznych.

 

 

Podoba się? W ogóle co sądzicie o Twitterze? Często korzystacie z tego portalu czy też Facebook stoi na pierwszym miejscu? Serdecznie zapraszam na mój profil: Klik! Powyższy design pojawił się jedynie w wersji testowej, a to oznacza, że być może już niedługo wszyscy będą mogli podziwiać tę aplikację w wydaniu Material Design.

 

 

źródło: Reddit


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x