[Do pobrania] Velociraptor nadrabia braki w Google Maps – dozwolone prędkości widoczne w każdej nawigacji

Aplikacje

velociraptor google maps predkosc ograniczenia dozwolona

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

O Google Maps piszemy bardzo często – wszelkie aktualizacje wyraźnie ulepszają ten program i dodatkowo z racji swojej dostępności jest uważany za bardzo udany. Jenak nie jest pozbawiony wad, a raczej braków. Dokładniej rzecz biorąc to dwóch braków: brak punktów pośrednich w planowaniu oraz brak informacji o aktualnej i dozwolonej prędkości.

 

Teraz jeden z tych „problemów” można wyeliminować. Nie ma co czekać na odpowiednią aktualizację od Google, gdyż wystarczy zainstalować aplikację o jakże chwytliwej nazwie: Velociraptor. Program jest bardzo prosty w obsłudze, a jego możliwości również nie stanowią wielkiego wysiłku pod względem programistycznym, ale mimo wszystko Amerykanie wciąż wzbraniają się przed dodaniem informacji o aktualnej i dozwolonej prędkości do aktualnego interfejsu. Velociraptora dzisiaj sprawdziłem na trasie Radom – Warszawa i w Polsce nie ma żadnych problemów z tą aplikacją.

 

 

Jednak skąd ten program wie o dozwolonej prędkości na trasie? To proste: dane pobierane są z HERE Maps. Sama aplikacja jest darmowa i można znaleźć ją w sklepie Play: Klik! Nie wymaga praw roota, ani nic z tych rzeczy, chociaż zauważyłem zwiększone nagrzewanie się smartfonu.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x