velociraptor google maps predkosc ograniczenia dozwolona

 

O Google Maps piszemy bardzo często – wszelkie aktualizacje wyraźnie ulepszają ten program i dodatkowo z racji swojej dostępności jest uważany za bardzo udany. Jenak nie jest pozbawiony wad, a raczej braków. Dokładniej rzecz biorąc to dwóch braków: brak punktów pośrednich w planowaniu oraz brak informacji o aktualnej i dozwolonej prędkości.

 

Teraz jeden z tych „problemów” można wyeliminować. Nie ma co czekać na odpowiednią aktualizację od Google, gdyż wystarczy zainstalować aplikację o jakże chwytliwej nazwie: Velociraptor. Program jest bardzo prosty w obsłudze, a jego możliwości również nie stanowią wielkiego wysiłku pod względem programistycznym, ale mimo wszystko Amerykanie wciąż wzbraniają się przed dodaniem informacji o aktualnej i dozwolonej prędkości do aktualnego interfejsu. Velociraptora dzisiaj sprawdziłem na trasie Radom – Warszawa i w Polsce nie ma żadnych problemów z tą aplikacją.

 

 

Jednak skąd ten program wie o dozwolonej prędkości na trasie? To proste: dane pobierane są z HERE Maps. Sama aplikacja jest darmowa i można znaleźć ją w sklepie Play: Klik! Nie wymaga praw roota, ani nic z tych rzeczy, chociaż zauważyłem zwiększone nagrzewanie się smartfonu.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.