apple iphone se cena premiera

 
Jeszcze kilka dni temu analitycy ostrzegali, że iPhone SE nie będzie sukcesem. Patrząc na wyniki sprzedażowe innych produktów Apple teraz można powiedzieć, że co niektórzy chcieli chyba zwrócić na siebie uwagę poprzez takie osądy.
 
Rynek na 4-calowe telefony istnieje i ma się dobrze co widać po wynikach sprzedażowych choćby iPhone’a 5s. Model ten pomimo premiery w 2013 roku cały czas cieszy się powodzeniem. Amerykańska firma doskonale sobie zdaje sprawę, że nie wszyscy chcą ponad 5-calowych smartfonów i dla nich stworzyła SE.
 
Druga grupa klientów to… mieszkańcy Chin. Rynek na telefony w „średniej cenie” jest tam ogromny, a siła marki Apple olbrzymia – zamówienia na 3,4 miliona egzemplarzy najnowszego iPhone’a świadczą o tym doskonale.
 
W tym momencie chcąc zakupić SE w Apple Online Store musimy się liczyć z oczekiwaniem od tygodnia do prawie dwóch. Dostępność modeli w sklepach stacjonarnych również jest coraz gorsza – od ręki nie kupimy wymarzonego modelu.
 
Analitycy RBC Capital Markets mówią, że w tym roku Apple sprzeda ponad 40 milionów swojego najmniejszego smartfona. Marża na ten model ma wynieść około 35% i pomoże to przynieść Amerykanom w tym roku 6,8 milardów dolarów dochodu.
 
Design iPhone 5s był powszechnie chwalony i do tej pory jest ulubionym wśród użytkowników. Apple wykorzystało to jako zaletę nowego modelu. A z drugiej strony ta pochodząca przecież już z modelu 5 konstrukcja jest o połowę tańsza w produkcji niż wtedy. Trzeba przyznać, że Apple wie jak zarabiać pieniądze.
 
WIT – czyli Wieści Innej Treści – newsy dotyczące wszystkiego co NIE związane z Androidem. Daj innym przeczytać, to tylko 2 posty w tygodniu.
źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.