ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowości w Messengerze oraz funkcjonalność znana ze Snapchata!

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Aplikacje
facebook-messenger

Kiedy Messenger odchodził od Facebooka, by stać się samodzielną aplikacją wszyscy byli przeciwni i bojkotowali taką formę przymusu instalowania osobnego programu jaką zaproponował Zuckerberg. Dziś Messenger jest jedną z najpopularniejszych aplikacji na urządzeniach mobilnych, a jego aktualizacje nieraz przyćmiewają te skierowane dla Facebooka.

Wiecie ile aktywnych użytkowników Messenger notuje miesięcznie? Ponad 900 milionów! Ich liczba rośnie z miesiąca na miesiąc i być może do końca bieżącego roku pęknie granica wynosząca miliard. Patrząc na te liczby od razu rozumie się ważność aktualizacji. Można już zmieniać kolory czatu, można nazywać znajomych ksywkami, a nawet można zagrać w szachy. A teraz będzie już można swobodnie komunikować się z firmami.

Messenger już wkrótce obsługiwać będzie skrócone linki, by w szybki sposób rozpocząć czat z danym kontem. Pojawią się również specjalne kody, które skanować będziemy za pomocą aparatu w naszym smartfonie, i które pozwolą przejść do okienka wiadomości. Zasada działania jest bardzo zbliżona do tej znanej ze Snapchata i skanowaniem czyjegoś awatara.

Wszystkie te funkcje pozwalają na łatwiejszą komunikację między nami a firmami bądź instytucjami, z którymi akurat chcemy nawiązać kontakt. Mark Zuckerberg zapewnia, że nowości trafią na rynek już w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy