[WIT #53] A jednak Surface Phone od Microsoftu pojawi się już w 2017 roku?

Adam Lulek Adam Lulek Newsy
Surface Phone

 
Po przejęciu Nokii przez Microsoft i wprowadzeniu mobilnego Windowsa, firma miała zakusy na wysoką sprzedaż i odebranie klientów Androidowi czy iOSowi. Na początku, gdy smartfony były produkowane pod marką Nokii, można było mówić o przeciętnych wynikach. Jednak po zmianie nazwy i „uśmierceniu” znanego loga na telefonach, sprawy wyglądają jeszcze gorzej.
 
Kilka tygodni temu w WITku pisałem o fatalnej sprzedaży Lumii za ostatni kwartał. Nie pomogły nowe flagowce, ani kolejne budżetowe urządzenia. W tym miejscu warto zadać pytanie, co Microsoft planuje zrobić dalej. Czy wydawanie topowych urządzeń w takiej formie ma sens? Moim zdaniem nie, ale jest światełko w tunelu…
 
Po raz kolejny docierają bowiem do nas informacje o możliwości pojawienia się Surface Phone’a od Microsoftu. Co więcej w aż trzech wersjach, w 2017 roku. Jedna z nich ma zadowolić mało wymagających klientów, druga tzw. „geek’ów”, a trzecia to porządny flagowiec. Marka Lumia umiera i Microsoft nie ma wyjścia: albo zniknie z rynku albo wprowadzi zupełnie coś innego, co podniesie mobilnego Windowsa z dna, na jakim się obecnie znajduje.
 
WIT – czyli Wieści Innej Treści – newsy dotyczące wszystkiego co NIE związane z Androidem. Daj innym przeczytać, to tylko 2 posty w tygodniu.
źródło: phonearena, własne

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy