facebook live

Facebook pozazdrościł trochę Twitterowi i jego aplikacji Periscope czy Snapchatowi i sam postanowił wejść na rynek ze streamingiem online. Zdecydowanie wygrywa w tym momencie dostępnością oraz zasięgiem, gdyż nie każdy znajomy posiada inne aplikacje. Jest więc prosto, funkcjonalne, a szereg aktualizacji tylko poprawia działanie. Tym razem Zuckerberg wraz z ekipą również dodali wiele dobrego.

 

Facebook Live pojawiło się na rynku już jakiś czas temu. W tym czasie dostarczono oczywiście parę update’ów i udogodnień dla użytkowników – zarówno tych streamujących, jak i tych oglądających. Nowa aktualizacja wnosi kolejne usprawnienia, które z pewnością ułatwią korzystanie z aplikacji.

 

Pierwszą nowością jest live dla grup oraz podczas wydarzeń. Oznacza to, że streamowane wideo wcale nie musi być dostępne publicznie – możemy zawęzić zasięg tylko dla wybranych przez nas osób bądź też społeczności. Kolejnym usprawnieniem jest wyrażanie emocji na żywo. Pojawi się sześć reakcji-emoji, które po wybraniu wyświetlą się na chwilę osobie streamującej dając feedback przeprowadzanej relacji. Aktualizacji wniosła również opcję udostępniania wideo znajomym, by razem z nami brali udział w oglądaniu – niby nic wielkiego, ale opcja „share’owania” jest już niemalże wszędzie.

 

źródło: Android Guys

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.