[WIT #52] Nadchodzi duża aktualizacja Windowsa 10!

1 minuta czytania
Komentarze
Windows 10

 
Windows 10 zdobywa kolejnych użytkowników i posiada już spory udziału w rynku. Jest on dostępny od kilku miesięcy i według statystyk firmy liczba użytkowników już dawno przekroczyła nawet 200 mln. Pewnie wielu z Was zalicza się do ich grona. Trzeba przyznać, że jest to jeden z lepszych wersji systemu jakie wydał Microsoft.
 
Parę dni temu spółka zapowiedziała oficjalnie, że system doczeka się dużej aktualizacji. Windows 10 Anniversary Update pojawi się na naszych pecetach w czasie wakacji. Jego nazwa kodowa, która przewijała się w Internecie do tej pory to Redstone. Oczywiście będzie on dostępny za darmo do ściągnięcia dla każdego użytkownika „dziesiątki”. Co nowego się pojawi?
 
Zwiększy się ilość aplikacji, w których wykorzystamy Windows Hello. Dzięki temu np. w przeglądarce Edge, będziemy mogli się zalogować przy pomocy naszych linii papilarnych. Ponadto poprawi się użyteczność Cortany. Ma być ona „mądrzejsza”. Dodatkowo sklep z programami dla Windowsa 10 i Xboxa mają zostać zunifikowane. Inną nowością będzie rozpoznawanie notatek pisanych. Cortana bez większego problemu rozpozna je automatycznie i przerobi na komendy np. „zadzwoń do dziewczyny o 8”.
 
źródło: gsmarena

Motyw