LG G5

 
Są dwa obozy użytkowników smartfonów z Androidem. Jeden bardziej tradycyjny i konserwatywny, który przez lata przyzwyczaił się do „otwierania” pokrywy swojego telefonu i dostępu do tych podstawowych wnętrzności, jak bateria, karta SIM, slot na microSD. Drugi z kolei idzie z postępem czasu i woli mieć „unibody design”.
 
Jakiś czas temu, gdy wyciekała do Internetu specyfikacja LG G5, użytkownicy mogli przeczytać, że w smartfonie pojawi się bateria o pojemności 2800 mAh. Wydałem wtedy wyrok skazujący telefon, na krótkie działanie na jednym ładowaniu. Nie powinno się dzielić skóry na niedźwiedziu, ale taka pojemność baterii i nieco bardziej energooszczędne podzespoły nie mogły pozwolić na poprawienie wyników obiektywnych testów względem LG G4 czy G3. Niestety okazało się to prawdą. Pierwsze testy akumulatora wykonała Gsmarena. Zobaczcie zresztą poniżej sami jak to wygląda.
 
LG G5 gsmarena
 
Jak na smartfon warty prawie 3000 zł, dwa najważniejsze parametry czyli „endurance” i „web browsing” według algorytmu strony internetowej, w porównaniu do konkurencyjnych smartfonów, wypadły bardzo blado. No cóż, teraz przynajmniej przyszli klienci LG G5 będą mieli argument za pozostawieniem wyjmowalnego akumulatora, skoro ten jest tak słaby…
 
źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.